Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yapılmadı

Ekonomik Krize Rağmen: Asla Vazgeçme!

Ekonomik Krize Rağmen: Asla Vazgeçme!
Ayse Aslan

Son dönemlerde her ortamda duyduğum tek kelime var: Kriz! Ekonomik krize ilişkin her iletişim kanalında, her ortamda, her sohbette ve her yazılı kaynakta bir konu başlığımız var. Evet, 2016’yı harika geçirmedik ve 2017’ye muhteşem bir şekilde adım atmadık ama enseyi de bu kadar karartmamak gerektiğini düşünüyorum. “Bunda iyimser olunacak ne var?” diyebilirsiniz. Siz de haklısınız! Yine de yapacaklarımızı yapmaktan ve hatta daha iyi yapmaktan geri durmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Umutlu olmalıyız! Umut bizi geleceğe taşıyan ebedi coşkudur. Hayatlarımızın en iyimser tarafıdır.  Favori sözüm Churchill’den geliyor; “Asla, asla, asla vazgeçme.”

Londra’daki evimde bu mesajı taşıyan bir duvar panosu var. Bilgisayarımın background’unda da bu söz var.

Onu her gün görüyorum ve okuyorum. Başarılı olmamız ya da başarılı olacağımıza inanmamız, umudun inanışlarımıza derinlemesine yerleşmiş olmasındandır.

Öte yandan umut, Türkiye’deki yaygın kanıya göre fakir ekmeği yani kör bir inanç da değildir, umut olasılıkları ve olanakları görebilme ve değerlendirebilme kapasitesidir de… Kriz ortamları, bunun için muhteşem bir fırsat olabilir.

Beni BNI’ı kurmak için Türkiye’ye getiren hayal gücümden eğitimlerde sıklıkla bahsederim. Bu işin zorluk derecesinin farkındaydım ama umudum hep tam oldu.

Hatta şu geçtiğimiz 4 sene içinde bu umudumu örseleyebilecek o kadar çok durumla karşılaştım ki! Ama umut, yüreğimden, kalbimden ve duygumdan bir an olsun eksik olmadı.

Boise diyor ki: umudunu kaybetmiş olanın, başka kaybedecek şeyi kalmamıştır.

Katılmamak mümkün mü?

Yorum Yaz