Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SOSYAL SORUMLULUK

Hayatım boyunca toplumdan aldığımızı geri vermek gerektiğine inandım. Ödediğim vergiyi hiçbir zaman bir yük olarak görmedim, aksine; yıllarca okullarında okuduğumuz, yollarını kullandığımız, hastanelerinde tedavi gördüğümüz ve milli güvenliğimizi sağlayan emniyet güçleri ve şehit ailelere ödenecek bir borç bildim. BNI Üyelerinin yıl devirlerinde onlara hediye olarak TEMA aracılığı ile ağaç diktik, LÖSEV’e destek olduk, Aziz Nesin Vakfı’na arkadaşlarım ve tedarikçilerimin özel günlerinde (açılış, doğum, doğumgünü vs) onlar adına bağış yaptım. Hala UNICEF’in düzenli bir bağışçısı ve gönüllü elçisiyim.

Toplumdan elde ettiğimiz tüm değerlerin parlatılması ve sürdürülebilir bir biçimde başka bir seviyeye çekilmesinin, bireyler kadar her kurumun da üstlenmesi gereken bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Ne mutlu ki yaptığım iş de her anlamda topluma büyük değerler katan, iş sahiplerinde devasa farkındalıklar yaratan ve girişimcilerin birbirlerine karşılıksız fayda sağladıkları bir yapıyı sunuyor.

Business Networking, yani iş ilişkisi kurma, koruma, yönetme konusunda dünyanın küresel bir lideri olan BNI, bu gücünü dünyanın dört bir yanında eğitime muhteç çocuklar için de kullanıyor. BNI’ın Kurucusu Ivan Misner ve eşi Beth Misner tarafından düzenlenen yüzlerce etkinlik ile toplanan bağışlar, yardıma muhtaç çocukların eğitimi için harcanıyor.

Dünyada ortak değer yaratmak için bir gayemiz ve gayretimiz var. Bu amaca, lokalde de sahip olmak ve toplumumuza daha fazla sunabilmek için engelli gençlerimize destek olmaya karar verdik.

Türkiye’de temsilcisi olduğum BNI ile, sosyal hayata katılımda fırsat eşitliği sunan, “Best Buddies” programına destek vererek, BNI üyeleriyle engelli gençleri bir araya getiriyoruz. Best Buddies, dünyadaki en geniş gönüllülük gücüne sahip organizasyonlardan birisi. Türkiye’de AYDER, Alternatif Yaşam Derneği tarafından başarılı bir şekilde çalışmalarına 5 yıldır devam ediyor.

Program, zihinsel olarak farklı gelişen birey ile toplumun ‘normal’ normlarındaki bireyleri arasında eşit, karşılıklı ve güçlü arkadaşlık bağları kurmayı hedefliyor.

BNI’ın kurguladığı Vatandaşlık Programı kapsamında; BNI üyeleri haftada bir kere telefon, mesaj ve sosyal medya aracılığı ile iletişime geçtikleri engelli gençlerle, ayda iki kere de yüz yüze görüşerek, sosyal bir etkinlik gerçekleştiriyor. Bir yıl boyunca bu arkadaşlığı devam ettirerek, onlara yaşamlarında yol gösterip, destek oluyor.

Diğer bir sosyal sorumluluk projesi ise “Kariyer Kapısı.” Yine AYDER işbirliğinde düzenlenen bu proje ile yılda birkaç kez düzenlenen kariyer günleri ile üyeler ile engelliler bir araya geliyor. Engellilere hem iş fırsatları anlatılıyor hem de CV yazımı, mülakat teknikleri gibi konularda destek veriliyor. 2017 yılı sonuna kadar BNI üyelerinin yüzde 80’inin bu sürece katılım göstermesini hedefleniyor.

Bireysel olarak ve BNI adına bu organizasyona elimizden geldiğince destek vererek, ‘zihinde eksikliği, kalplerinde fazlası’ olan bu gençlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz.